تولید اولین گیت‌ ضد سرقت فروشگاهی دنیا با تکنولوژی RM در پارک علم و فناوری خراسان

اولین گیت‌ ضد سرقت فروشگاهی دنیا با تکنولوژی RM

اولین گیت‌ ضد سرقت فروشگاهی دنیا با تکنولوژی RM توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایمن موج پارک علم و فناوری خراسان ساخته شد.

محمدصادق ثانوی، مدیرعامل شرکت‌ دانش‌بنیان ایمن موج سازنده گیت‌های ضد سرقت با تکنولوژی RM اظهار کرد: گیت‌های ضد سرقت تا به حال از دو نوع تکنولوژی RF و AM بوده‌اند، که لیبل‌های این دو فرکانس کاملا متفاوت می باشد. نوع AM فرکانس پایین‌تری داشته و معمولا برای کالاهایی مانند مایعات یا فلزات استفاده می گردد و نوع RF  فرکانس بالاتری داشته و برای کالاهایی مانند کتاب و مجلات کاربرد دارد. گیت ضدسرقت جدید RM سازگار با هر نوع کالایی بوده و شما می‌توانید برای یک فروشگاه و یا یک هایپرمارکت از هر دو این فرکانس‌ها استفاده نمایید.

وی ادامه داد: هر دو تکنولوژی RF و AM، فرکانس و لیبل مخصوص به خود را داشته و برای محصولات بخصوصی استفاده می شوند. در تکنولوژی‌های RF  و AM به علت تداخلی که امواج دو فرکانس برای هم به وجود می‌آوردند، هیچگاه قابلیت استفاده از آنها به طور هم زمان در یک دستگاه امکان پذیر نبود. اما به وسیله گیت‌های جدید ما با تکنولوژی RM، این معضل برطرف شده و مخاطبان می‌توانند از هر دو فرکانس تجمیع شده در این گیت استفاده همزمان داشته باشند. ما با تحقیقات زیاد و تلاش بسیار توانستیم دستگاهی بسازیم که همزمان هر دو مدل لیبل را شناسایی کند.

در گیت‌های جدید مشکلات و معضلات گیت‌های مشابه خارجی را هم رفع کرده‌ایم

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان، بیان کرد: ویژگی دستگاه‌های تولید شده توسط شرکت ایمن موج این است که از لحاظ دقت و کارایی بسیار دقیق می باشند. بخش زیادی از مشکلاتی که گیت‌های مشابه خارجی دارند را توانستیم در این گیت جدید شناسایی و رفع نماییم. همچنین گیت های جدید AM، قابلیت پوشش دربها و فاصله‌های بزرگ را دارند. در این دستگاه از سیستم‌های آنتی نویز یا ضد پارازیت و خطا هم استفاده شده است.

ثانوی اظهار داشت: این گیت ضد سرقت جدید نمونه اولیه می باشد. ما سال‌ها بر روی ساخت نمونه‌های دیگر این محصول کار کرده‌ایم. این دستگاه نتیجه سال‌ها تحقیق و توسعه مهندسین و محققین شرکت دانش بنیان ایمن موج، در زمینه گیت‌های ضد سرقت می باشد. در نهایت توانستیم هر دو فرکانس را بدون اینکه سبب ایجاد اختلالی بر روی موج یکدیگر شوند، در یک دستگاه طراحی تولید نماییم.

اولین گیت‌ ضد سرقت فروشگاهی دنیا با تکنولوژی RM

وی افزود: از چند روز گذشته که گیت‌های جدید ما با تکنولوژی RM در جشنواره بین‌المللی ایمنی و امنیت تهران رونمایی شده، درخواست از چندین فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ داشته‌ایم و در آینده نزدیک این گیت‌ها در بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه خواهد شد. از گیت‌های ضد سرقت سابق شرکت ایمن موج، هزاران دستگاه تجاری‌سازی و صادرات شده است و ما چنین آینده‌ پرباری را برای گیت‌ جدید RM پیش‌بینی می‌کنیم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان، اظهار کرد: از سال ۸۸ در پارک علم و فناوری خراسان شروع به فعالیت نموده ایم. ایده اصلی این شرکت تولید گیت‌های ضد سرقت بوده است. این گیت‌ها در آن سال تماما  به صورت وارداتی بوده و نمونه داخلی تولید نشده بود. ما توانستیم بعد از دو سال تحقیق و توسعه نمونه‌های اولیه را طراحی و تولید کنیم. سپس در تهران دفتری را تاسیس و شروع به فعالیت کردیم.

ثانوی افزود: در حال حاضر شرکت ایمن موج رشد خوبی را گذرانده است و این شرکت در خارج از کشور نیز شعبه و صادرات دارد. قیمت‌هایی که در حال حاضر تمامی محصولات ما با آنها ارائه می‌شود نصف قیمت مدل‌های خارجی با کیفیت بسیار بالاتر می باشد.

گیت‌های ضد سرقت با تکنولوژی RM مرزهای تکنولوژی جهانی را جابه‌جا کرده است

وی ادامه داد: فعالیت کلی کشور حول طراحی و تولید گیت‌‎های ضد سرقت بوده و این کار را به نحوی انجام داده است که ما توانستیم نیاز بازار را تامین کنیم. در محصولاتمان صادرات بسیار خوبی داشته‌ایم. خوشبختانه امسال هم به وسیله محصول جدیدمان که در دنیا بی‌نظیر است و مرزهای تکنولوژی جهانی را جابه‌جا می‌کند، پیش‌بینی می‌کنیم که صادرات به صورت قابل توجهی افزایش یابد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان، اظهار داشت: از لحاظ کیفیتی در کشورهایی مثل ایران و عراق که پایداری شبکه برق آنها کمی ضعیف است، تنها محصولی که پاسخگویی بسیار بهتری دارد گیت‌های با تکنولوژی RM می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

در این رابطه بیشتر بخوانید:

عملکرد گیت‌ فروشگاهی AM

گیت فروشگاهی AM چیست؟

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *