تگ صدفی چیست؟

تگ صدفی یا تگ شل یکی از انواع پر کاربرد تگ برای فروشگاه‌ها بوده که حساسیت بسیار بالایی دارد و در صورت سرقت کالا و خروج آن از فروشگاه، آلارم گیت به صدا درآمده و سرقت را اعلام می‌کند.

تگ دزدگیر چیست؟

تگها نوعی دزدگیر مخصوص کالا بوده که در فروشگاه ها و مغازه ها بر روی کالا نصب می شود که هنگام خروج بدون اطلاع فروشنده، توسط انتن های گیت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی نصب شده در خروجی فروشگاه، سبب آلارم زدن دستگاه شده و فروشنده را متوجه سرقت از فروشگاه می نماید.

تکنولوژی‌های متفاوتی برای گیت‌ ضدسرقت وجود دارد و برهمین اساس آنها را تقسیم بندی کرده و در سه گروه جای می‌دهند که در مقاله گیت ضد سرقت فروشگاهی چیست؟ به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. هرکدام از انواع گیت فروشگاهی بر حسب نوع تکنولوژی به کار برده شده در آنها، کیفیت و کارایی متفاوتی دارند. همچنین گیت دزدگیر خود بر حسب تعداد آنتن متفاوت بوده و با توجه به نیاز فروشگاه و بزرگ بودن آن انتخاب می‌گردند.

تگ صدفی چیست؟

در دزدگیر فروشگاهی تکنولوژی RFID به کاربرده شده که فرکانس رادیویی بین تگ دزدگیر و دستگاه برقرار می‌کند و به این صورت اطلاعات میان سیستم دزدگیر فروشگاهی و تگ تبادل می‌شود. آنتن گیت فروشگاه برد الکترونیکی فرستنده و گیرنده امواج دارد و اطلاعات تگ ضد سرقت را از طریق فرکانس ارسال شده توسط آن، شناسایی می‌کند. زمانی که تگ به کالا متصل باشد و از گیت ضدسرقت بگذرد، امواج صادر شده از تگ دزدگیر توسط دستگاه دریافت می‌شود و زنگ هشدار به صدا در می‌آید و به این ترتیب از سرقت کالا جلوگیری می‌کند.

تگ صدفی یا تگ شل چیست؟

تگ صدفی چیست؟تگ صدفی یا تگ شل سیستم امنیتی ایت که امروزه در بسیاری از فروشگاه‌های امروزی و مدرن استفاده می شود. در فروشگاه ها دسترسی به کالا برای مشتریان آسان بوده آنها می‌توانند کالای مورد نظر خود را از نزدیک دیده و یا آن را برداشته و با دیگر محصولات مقایسه کنند. در این حالت برای امنیت فروشگاه و جلوگیری از سرقت‌های احتمالی باید گیت فروشگاهی به کار برده شود. به همین جهت امروزه اکثر فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌های بزرگ از گیت هایپرمارکت استفاده می‌کنند. عملکرد گیت دزدگیر با تگ ضد سرقت یا لیبل دزدگیر که به کالا متصل شده است، کامل می‌شود و در حقیقت تگ یا لیبل اجزای اصلی آن هستند.

بیشترین کاربرد تگ صدفی در چه صنفی می باشد؟

تگ صدفی به علت سایز مناسب و سبکی آن یکی از تگ های مورد مصرف و پر طرفدار در همه اصناف می باشد چرا که دارای جوابدهی بسیار خوب و ایده آل با گیت فروشگاهی است. ولی می توان چنین گفت که تگ دزدگیر صدفی بیشترین مصرف را در صنف پوشاک دارا می باشد و برای جلوگیری از سرقت مانتو، لباس یا پوشاک کوچک و بزرگ مناسب می باشد.

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *