تگ مدادی

از تگ مدادی یا تگ پنسیل می توان جهت جلوگیری از سرقت در فروشگاه‌ها استفاده نمود. همچنین می توان از تدابیر امنیتی استفاده شده در فروشگاه ها تحت عنوان گیت فروشگاهی و یا گیت دزدگیر نیز یاد کرد.

دزدگیر فروشگاهی شامل سه بخش اصلی است که عبارتند از: گیت دزدگیر، تگ ضد سرقت یا لیبل دزدگیر، تگ بازکن یا جداساز تگ.

با توجه به نوع محصولی که در فروشگاه به فروش می‌رسد، از انواع تگ دزدگیر و لیبل استفاده می شود. یکی از پرکاربردترین انواع تگ دزدگیر تگ مدادی می باشد، زیرا تگ پنسیل دارای وزن بسیار سبکی بوده و تقریبا می توان برای انواع محصولات  استفاده شود.

شکل ظاهری تگ مدادی شبیه چکش بوده و سایز کوچکی دارد. به این تگ، پنسیل یا قلمی نیز می‌گویند. جنس این تگ متشکل از پلاستیک فشرده بوده و به گونه‌ای ساخته شده که در برابر ضربه کاملا مقاوم می باشد.

در مقالات”تگ صدفی چیست؟” و “تگ ضد سرقت گلفی” کلیه مشخصات هریک از تگ های مربوطه به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. همچنین جهت آشنایی بیشتر با لیبل های ساخته شده توسط شرکت دانش بنیان ایمن موج، می توانید به مقاله “لیبل ضد سرقت AM” مراجعه نمایید.

در این مقاله کلیه مشخصات مربوط به تگ مدادی را به عنوان یکی از محصولات شرکت ایمن موج مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

کاربرد تگ مدادی

تگ مدادی به سبب شکل باریک، برای انواع اجناس فروشگاهی قابل استفاده است. در حقیقت از تگ پنسیل می‌توان جهت جلوگیری از سرقت محصولاتی همچون: انواع پوشاک، لوازم خانگی، کیف و کفش، لوازم الکترونیکی، اسباب بازی، زیورآلات و…بهره برد.

این تگ با طراحی ویژه‌ای که دارد برای انواع پارچه‌های سنگین مانند شلوار جین مناسب بوده و همچنین قابلیت نصب بر روی پارچه‌های ظریف یا حریر استفاده شده در لباس‌های مجلسی، را نیز دارد.

از تگ ضد سرقت مدادی، به وسیله بند لنیارد می‌توان جهت حفاظت از لوازم دسته دار و یا ابزار فلزی نیز استفاده کرد. به طور کلی می‌توان گفت از تگ پنسیل در فروشگاه‌های گوناگون برای جلوگیری از سرقت اجناس مختلف استفاده می شود.

 

نحوه عملکرد تگ مدادی

این تگ بسیار قوی نیز مانند سایر تگ‌ ضد سرقت از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: یکی قسمت الکترونیکی و دیگری سوزن قفل شونده. این محصول با کیفیت از برند ایمن موج از طریق سوزن قفل شونده به اجناس متصل شده و به نحوی بر روی آن فیکس می‌شوند که جداسازی آن غیر ممکن است.

تنها روش جداسازی تگ پنسیل ایمن موج در صورت خرید مطمئن، به وسیله جداساز مغناطیسی صورت می‌گیرد.

اهمیت تگ مدادی | تگ پنسیل

کنترل خروج کالا از فروشگاه، بدون استفاده از سیستم دزدگیر فروشگاهی بسیار دشوار خواهد بود. با استفاده از تگ نصب شده بر روی اجناس می توان از عبور بی مجوز آن جلوگیری کرد. انواع تگ امروزه با هدف جلوگیری از سرقت اجناس فروشگاهی تولید می‌شوند. تگ مدادی با گیرایی بالایی که دارد، روشی ایده‌آل جهت محافظت از محصولات فروشگاه می باشد. این مدل تگ AM عملکرد قدرتمندی داشته و به فروشندگان این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از خروج و سرقت کالا، به امورات مشتریان رسیدگی کنند.

از تگ مدادی می‌توان جهت محافظت از لوارم لوکس و گران‌قیمت استفاده کرد. سرقت کالاهای لوکس مانند زیور آلات گاهی سبب ضررهای جبران ناپذیری می‌شود. میزان حساسیت و گیرایی تگ پنسیل بسیار بالا بوده لذا هنگام عبور از گیت فورا آلارم گیت را به صدا در آورده و خروج کالا از فروشگاه هشدار داده می‌شود.

 

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *