گیت فروشگاهی AM چیست؟

جهت آشنایی بیشتر با گیت فروشگاهی AM یا همان گیت AM باید توجه داشت که امروزه دیگر روش های سنتی، برای حفظ امنیت جوابگو نبوده و لذا سیستم های متعدد امنیتی مدرن نیاز است تا اموال افراد حفظ و کنترل شوند. یکی از مهم ترین مراکزی که نیاز به سیستم امنیتی دارد، فروشگاه ها بوده که با در معرض دید قرار دادن انواع محصولات، زمینه را برای سرقت ایجاد می نمایند. برای جلوگیری از این معضل هم اینک در فروشگاه ها از گیت ای ام استفاده می شود. گیت فروشگاهی ای ام با توجه به تکنولوژی که در تولید آن ها به کار رفته به بهترین روش ممکن فروشگاه را مجهز نموده و از لحاظ امنیتی آن را پشتیبانی می نماید. گفتنی است گیت ضدسرقت در انواع مختلفی طراحی می شوند.

استفاده از گیت‌ دزدگیر برای جلوگیری از سرقت و خروج ناخواسته‌ی اجناس و اشیاء در فروشگاه‌ها و اماکن گوناگون فراگیر شده و با توجه به پیشرفت کارایی این دستگاه‌ها، تقاضای استفاده از آن‌ها نیز به طور پیوسته درحال افزایش می باشد. پیشرفت تکنولوژی، که تقریباً تمامی جنبه‌های زندگی امروزی را در برگرفته، در گیت‌ فروشگاهی نیز اتفاق افتاده و سبب افزایش هر چه بیشتر کیفیت این دستگاه‌ها شده است. تولید انواع گیت ای ام و استفاده‌ از این نوع دزدگیر فروشگاهی به جای گیت‌های قدیمی‌تر، مانند گیت‌های RF نمونه‌ ای آشکار از گسترش و بهبود فناوری در طراحی و ساخت بهترین گیت فروشگاهی می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا به طور کلی گیت فروشگاهی AM را به همراه مهمترین مزایا و ویژگی های آن مورد بررسی قرار دهیم. هدف ما ارائه‌ی اطلاعات لازم به شما عزیزان است تا پیش از خرید یک گیت ضدسرقت برای فروشگاه خود، آگاهی کافی نسبت به این دستگاه‌ها پیدا کرده و در نتیجه قادر باشید مناسب‌ترین گیت فروشگاهی AM را با توجه به نیازهای خود انتخاب کرده و خریداری نمایید.

انواع گیت AM

  • گیت دزدگیر تک پایه (Single Antenna Shop Gate)
  • گیت فروشگاه دو پایه (Dual Antenna Shop Gate)

البته لازم به ذکر است که در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی cosmetics چندین گیت را در کنار هم قرار می دهند تا میزان حساسیت بالاتر رفته و در نتیجه دقت در حفظ و کنترل اجناس فروشگاه بیشتر شود.

گیت AM

مزایا گیت فروشگاهی ای ام

گیت دزدگیر (shop alarm security) فروشگاهی به سه دسته تقسیم می شوند:

  • گیت AM
  • گیت RF
  • گیت EM

در مقام مقایسه می توان گفت مزایا گیت ای ام جلب کننده رضایت مصرف کنندگان می باشد زیرا این نوع گیت حساسیت معقولی داشته و در عین حال نسبت به نویزهای محیط که ناشی از وسایل الکترونیکی مثل LCD و یا تلفن همراه است مقاوم می باشد. اما از میان ویژگی ها و مزایا این گیت فروشگاهی، می توان به حساسیت بسیار بالا حتی در عبور با سرعت، نیز به عنوان مهم ترین ویژگی اشاره کرد. در این راستا از گیت AM برای کنترل و حفظ امنیت انواع فروشگاه های آرایشی، بهداشتی و یا پوشاک و مخصوصا هایپرمارکت ها استفاده می گردد.

ویژگی های تخصصی گیت AM

گیت دزدگیر کلاس AM یکی از انواع گیت دزدگیر بوده که با محبوبیت بالا و استقبال زیادی از سوی صاحبان فروشگاه ها مواجه است. این نوع گیت دارای ویژگی های خاصی بوده که آن را نسبت به سایر دزدگیرهای فروشگاهی متمایز می سازد. از مهمترین ویژگی های گیت AM ایمن موج، امکان هر گونه گزارش گیری از گیت ها و ثبت وضعیت کاری گیت درون حافظه دستگاه می باشد. همچنین گیت فروشگاهی AM اصلی نقطه کور ندارد و لذا هر گونه عبوری را تشخیص داده و به سرعت آلارم می دهد. البته لازم به ذکر است دستگاه دزدگیر گیت ای ام ایمن موج اگر توسط نصاب گیت که آموزش نصب گیت فروشگاهی را در دفتر مرکزی ایمن موج دیده است به درستی نصب شود، به هیچ وجه آلارم خطا نمی دهد. یعنی عملکرد آن کاملا دقیق بوده و  اکثر نویزهای فرکانسی و القایی را نیز رد می کند.

گیت AM

فاصله معمول جواب دهی گیت AM

گیت AMبه طور کلی فاصله معقول آنتن های گیت دزدگیر فروشگاهی به نوع آنتن ها بستگی دارد. در گیت هایی که تک آنتنی  Single Pedestal (Single Antenna)هستند این فاصله حدود ۱۲۰ سانتی متر می باشد که فاصله معقولی برای رفت و آمد محسوب می گردد. اما برای گیت های دو آنتن دار که اصطلاحا به آن ها جفت آنتن نیز گفته می شود، فاصله مناسب ۲ متر و ۴۰ سانتی متر می باشد و این فاصله برای گیت های ایمن موج با باکس قدرتمند و بی رقیب  ورژن ۴ پلاس ایمن موج به حدود ۳ متر! بین دو آنتن میرسد. باید توجه داشت که این فواصل باتوجه به نویز محیطی و عوامل محدود کننده دیگر ممکن است کاهش یابد.

همچنین فواصل گیرایی ذکر شده همه مربوط به گیرایی تگ استاندارد صدفی یا پنسیل ایمن موج بوده و چنانچه شناسایی لیبل AM ایمن موج مدنظر باشد، این فواصل کاهش می بابد زیرا لیبل دزدگیر بسیار از تگ سخت ضعیف تر است و سیگنال های ضعیف تری را از خود گسیل می دارد. لذا لازم است که آنتن ها در فواصل نزدیک تر به یکدیگر نصب شوند تا هیچ نقطه کوری در گذر از آنتن ها جهت گیرایی موثر لیبل و تگ وجود نداشته باشد.

نحوه شناخت گیت AM

متاسفانه امروزه انواع تقلبی گیت دزدگیر بسیار زیاد شده و لذا راه شناخت گیت AM با دشواری مواجه شده است. باید توجه داشت یکی از راه های آسان شناخت این نوع گیت و تمییز آن با سایر گیت ها، شکل لیبل و سایز آن می باشد. لیبل گیت فروشگاهی AM به صورت مستطیلی طراحی شده و دارای ابعاد ۴ سانت در ۱ سانتی متر بوده که در سایر گیت ها بیشتر به شکل مربعی و یا بیضی نیز می باشد. لذا گیت هایی که لیبل آن ها مستطیلی شکل است، قطعا گیت ای ام می باشند. همچنین سایز این مستطیل ها نیز موثر بوده چرا که سایز لیبل گیت فروشگاهی ای ام مشخصا ۴ در ۱ سانتی متر می باشد. بنابراین سایز کوچک تر و یا بزرگتر نشان این نوع گیت نمی باشد.

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *