تگ ضد سرقت گلفی

امروزه در اکثر فروشگاه‌های بزرگ از تگ یا لیبل جهت حفاظت از کالاها استفاده می‌شود. در بخش خروجی فروشگاه گیت فروشگاهی یا سیستم دزدگیر فروشگاهی قرار داده شده و در صورت سرقت کالا و خروج آن از گیت به دلیل اتصال تگ به محصول، صدای آلارم دزدگیر به صدا در می‌آید و دزدیده شدن کالا توسط دستگاه اعلام می شود. تگ ها و لیبل ها کارایی و انواع مختلف دارند. تگ گلفی محصولی ضد سرقت بوده و برای محافظت از پوشاک استفاده می شود. این نوع تگ یکی از پرکاربردترین تگ‌های برای انواع پوشاک می باشد.  در مقاله “تگ صدفی چیست؟” به بررسی این تگ و موارد کاربرد آن پرداختیم. در این مقاله قصد داریم تگ ضد سرقت گلفی را مورد بررسی قرار دهیم و ویژگی ها و کاربردهای آن را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

 گیت فروشگاهی

امروزه در فروشگاه‌ها امکان دسترسی به محصولات بسیار آسان بوده و می‌توان آنها را از قفسه‌های مغازه یا فروشگاه برداشت و از نزدیک مشاهده کرد. در این شرایط امکان سرقت کالا بسیار زیاد بوده و همین مسئله ضرورت وجود سیستم دزدگیر فروشگاهی را آشکار می سازد. گیت فروشگاهی، با کمک سیستم‌های هوشمند بررسی و کنترل، ورود و خروج اجناس کنترل شده و سبب افزایش امنیت فروشگاه می گردد. سیستم دزدگیر فروشگاهی باید متناسب با اندازه فروشگاه و محصولات آن تهیه گردد. چون تکنولوژی های استفاده شده در گیت‌های فروشگاهی متفاوت بوده و هر کدام عملکرد و کارایی خاص خود را دارند. هر گیت دارای تعدادی آنتن بوده که دارای گیرنده امواج و برد الکترونیکی فرستنده هستند. تعداد آنتن‌ها باید با توجه به اندازه فروشگاه انتخاب شده و از یک آنتن تا سه آنتن و یا بیشتر متغیر می باشد. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه گیت های فروشگاهی و مشخصات آنها، می توانید مقاله “گیت ضد سرقت فروشگاهی چیست؟” را مطالعه نمایید.

تگ‌های متصل شده به اجناس نیز باید متناسب با نوع گیت فروشگاهی انتخاب گردند. سیستم دزدگیر فروشگاهی دارای امواج مغناطیسی و یا رادیویی بوده و بر حسب نوع تکنولوژی مورد استفاده به سه دسته تقسیم می شوند. سیستم دزدگیر فروشگاهیRF با امواج رادیویی فعالیت می کند. بین تگ و دستگاه، امواج رادیویی ارسال شده و اطلاعات میان آنها تبادل می گردد. گیت فروشگاهی EM به دلیل پوشش دهی کم، طرفداران زیادی ندارد. همچنین گیت فروشگاهی AM، به دلیل استفاده همزمان از دو تکنولوژی امواج مغناطیسی و صوتی، کمترین میزان خطا را در میان گیت‌های فروشگاهی دارد.

این نوع گیت فروشگاهی حساسیت بسیار بالایی داشته و فواصل زیادی را می‌تواند بدون خطا پوشش دهد. همچنین تک فرکانس بوده و دارای فرکانس ۵۸ کیلوهرتز می باشد. همچنین شما می توانید مشخصات و مهم ترین کاربردهای گیت AM را در مقاله های زیر مطالعه نمایید:

گیت فروشگاهی AM چیست؟

عملکرد گیت‌ فروشگاهی AM

تگ ضد سرقت گلفی

تگ قطعه ای بوده که آنتن های سیستم دزدگیر فروشگاهی به آن حساس می باشد و هنگام نزدیک شدن آن آلارم دستگاه فعال می گردد. تگ‌ها دارای دو نوع سخت و نرم می باشند. تگ سخت دارای قطعه پلاستیکی بوده و یک مدار غیرفعال در آن تعبیه شده است. مدل‌های این نوع تگ مانند تگ صدفی، تگ گلفی، تگ عدسی و … می باشد. همچنین تگ‌ها را بر اساس نوع تکنولوژی و فرکانس نیز می‌توان تقسیم بندی نمود. تگ RF که در فرکانس‌های مختلفی وجود دارد. تگ AM که دارای فرکانس ۵۸ کیلوهرتز است و نهایتا تگ EM که به علت عدم کارایی و محبوبیت بالای گیت فروشگاهی EM، استفاده زیادی ندارد.

تگ دارای سه بخش عمده است:

  1. مدار داخلی تگ قسمت حساس آن نیز به شمار می‌آید.
  2. قفل تگ که پارچه و تکه پلاستیکی تگ را به هم وصل می‌کند.
  3. قسمت نگهدارنده مدار داخلی و قفل.

تگ‌ نسبت به لیبل استحکام بیشتری دارد و می‌توان چندین بار از آن استفاده نمود. تگ‌ها همچنین اندازه بزرگتری داشته و به همین علت به راحتی توسط گیت فروشگاهی شناسایی می‌شوند.

تگ گلفی نمونه‌ای پرکاربرد و پرطرفدار برای انواع پوشاک بوده که از پلاستیک و سیم پیچ یا فریت تشکیل شده است. این تگ به علت شباهت ظاهری با توپ گلف به نام تگ گلفی شناخته شده است. تگ گلفی دارای سطح مقطع بزرگ بوده و با وجود سیم پیچ در داخل آن کارایی بسیار بالایی دارد. تگ گلفی با دو تکنولوژی AM و RF وجود داشته و در دو رنگ سفید و مشکی عرضه می شود. تگ گلفی AM دارای فرکانس ۵۸ کیلوهرتز بوده و جزو شناخته شده‌ترین تگ‌ها برای محافظت از پوشاک می باشد. این تگ توسط شرکت ایمن موج در دو بسته ۱۰۰ و ۵۰۰ عددی ارائه شده است و برای انواع پوشاک کاربرد دارد.

تگ گلفی RF نیز دارای فرکانس ۸.۲ مگاهرتز بوده و روی بدنه آن لوگوی شرکت ایمن موج درج شده است تا تضمین کننده کیفیت بالای عملکرد تگ توسط شرکت ایمن موج باشد. این نوع تگ نیز در بسته‌های ۱۰۰ و ۵۰۰ عددی توسط شرکت ایمن موج ارائه شده و برای انواع پوشاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *